Milas-Ören (Muğla)

Milas-Ören

2018 yılı bizim için paraşütler eşliğinde geçti. Fethiye-Ölüdeniz Hava Oyunları’ndan sonra, Milli Takım seçmelerinin yapılacağı Milas-Ören’e tekrar geri dönmeye karar verdik. Hedef Şampiyonası nın ev sahipliğini ve organizasyonunu, ÖRDOST Derneği yapıyor. Yarışmada amaç,  32 cm çapında bir dairenin tam ortasına basmak ve yarışmada en az ceza puanı almak. Hedeften uzaklaştıkça, aldığınız puanlar sizin ödül kürsüsüne olan mesafenizi belirliyor :)

İzleyici olarak geldiğimiz organizasyonda, hedefe inen yarışmacıları kayda alma görevi verilince en ön sıradan yarışmayı izleme şansına sahip oldum :)

 

Alatepe kalkış pisti.

 

İniş alanı, sağ tarafta bulunan mendireğin yakınında.

 

Hakem çadırları ve iniş alanı.

 

Hedefe yaklaşan bir yarışmacı.

Hedefin ortasında bulunan elektronik sayaç, 0-16 cm arası puanları,  pano da otomatik olarak gösteriyor. Daha uzak noktaya inenleri ise, Hedef Hakemleri tespit ederek, metre ile ölçüm yapıyor. Ören’de yapılan yarışma 3. ve son ayak olduğu için,  Hava Federasyonu Milli Takımı nın belirlenmesinde çok önemli. Biraz rekabet, biraz çekişme,  ama tartışma ve gerginlik olmadan 2 günlük keyifli bir etkinlik oldu. Herkes farklı taktiklerle, servis tabağı büyüklüğündeki hedefe tam ortadan dokunmak için elinden geleni yaptı. Yine de, yarışmada bence en büyük mutluluğu yaşayan, bir bayan yarışmacı oldu. Bu tip bir yarışmaya ilk defa katılan bu sporcu, 3 metre çapındaki hedefin kenarına inince “0” noktasına inen diğer yarışmacılardan daha fazla mutlu oldu :)

Kolay gözüktüğüne bakmayın çok zor çook.

 

 

Acaba “0” noktasını buldu mu ?

 

“0” noktasına basınca,  kulak tırmalayan,  tiz bir ses çıkıyor. Bu sesi 2-3 kişi çıkarabildi.

 

 

Hedefe yaklaşan bir yarışmacı.

 

 

Uzak göründüğüne bakmayın az sonra hedefte.

 

Her uçan hedefe konacak diye bir şey yok :)

 

Ödül töreni hazırlıkları.

 

Mutlu 3 kişi :)

 

Leyleği havada görmek, seneyi gezerek geçirmek demektir. Zaten geziyoruz, üstüne üstlük bir sürü uçan insan da gördük, bakalım 2019 nasıl geçecek :)

Sevgiler…

8 yorum

 1. Merhaba, keyifle takip ettiğimiz paylaşımlarınız için teşekkür ederiz. Karavan almayı düşünen bizim gibi acemi seyyahlar için karavan konaklama yerlerinizi de yazılarınızda paylaşabilirseniz çok makbule geçecektir. Sağlıcakla gezin..

  1. Merhaba,

   Genellikle kamp yerlerini tercih etmiyoruz. Ama nokta vermek pek mümkün olamıyor. Türkiye’de şartlar çok çabuk değişebiliyor. Önerimizle gittiğiniz bir nokta büyük hayal kırıklığına neden olabilir. Özellikle kışın şehir merkezlerine yakın, güneş alan güvenli bir noktada evlerin önünü kapatmadan konaklıyoruz.

   Sevgiler.

 2. Sağlık ve güzelliklerle dolu bir yıl diliyoruz güzel aile ,iyi seyirler ..Pınar -Hakan Satıoğlu

 3. yarışmalar Ören’e canlılık getirmiş,kupayı veren sarı yelekli bayan hiç yabancı gelmedi:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir