yolgezen.net Yurt içi Geziler Poyrazlar Tabiat Parkı (Adapazarı)

Poyrazlar Tabiat Parkı (Adapazarı)

Poyrazlar Tabiat Parkı (Adapazarı) post thumbnail image

Poyrazlar Gölü Tabiat Park

Karavancıların haftasonu kaçamağı için Poyrazlar Gölü Tabiat Parkındayız (Adapazarı). Ama Bizim için kaçamak değil, kışlamak için güneye göçmeden önce arkadaşlarla son bir buluşma :)

Uzun süredir bu kadar temiz ve düzenli bir mesire yeri görmemiştik. Gölün çevresinde piknik masaları ve mangal yerleri mevcut. Göl yüzmek için uygun değil ama balık tutma imkanı var. Çevresi güzel çam ve meşe ağaçları ile dolu. Orman altında yürüyüş yapabileceğiniz patikalar mevcut. Gece konaklamayı planlıyorsanız sıkı giyinin gölün soğuğu içinize işliyor :)

 

Erken gelen köşeyi kapar :)

 

Ekip arttıkça şekilden şekile girdik.

 

Akşam sofrası, mumumuz bile var.

 

Çember tamam

 

Karavancılığın keyfi bu

 

Ateş başı

 

Sabah sisi

 

Gece ısı 7-8 derecelere düştü. İyi ki ısıtıcılar var.

 

Karavanlara uzaktan bir bakış (çok uzaktan)

 

Sis ufaktan açılmaya başladı

 

Yağış ve soğuk olunca, piknik masaları boş kaldı

 

Kuş yuvasının son kiracıları,  Sarıca arılar olmuş

 

Tabiat parkının güvenli ortamı Yeşilbaş ördeklere yaramış.

 

Ayrılmadan önce son bir bakış.

 

Sevgiler…

10 thoughts on “Poyrazlar Tabiat Parkı (Adapazarı)”

 1. Verdiginiz bilgileri icin tesekkur ederim.bende su an 2 cam monte ettim. Pejo 2014 cikisli 2019 kadar zamanim var.isin baslangicindayim umarim sizi fazla rahatsiz etmem. Saygilar.

  1. Camı taktıysanız iş bitmiş demektir, devamı gelir. Elimden geldiğince yardıma hazırım.

   Kolay gelsin
   Selamlar

 2. Birazcık güneş olsa çok daha güzel olacakmış. Uygun bir tarihte bir de çadır kampı nasıl oluyor ona bakmak lazım. İyi gezmeler. ( Not: Mum çok hoş olmuş. )

  1. Pastırma yazını ıskaladık yağmurlu havalara kaldık. Göl kıyısı olunca soğuk daha çok hissediliyor. Karavanda olsa masamızın süsü tam :)

 3. tunc bey siz arabayı yaşarak test ediyorsunuz merak ettigim ısınmak için nasıl bir cıhaz isabetli olur .selamlar

  1. Ahmet Bey Merhaba,

   Isınma için Eberspächer AIRTRONIC D2 modelini kullanıyorum. Mazotlu kuru tip ısıtıcı. İstediğiniz dereceye ayarlıyorsunuz otomatik olarak devreye girip çıkıyor. Mazotu yakıt deposundan alıyor. Çektiği akım ise 1,2-2,5 amper arası eğer akü voltajı 11,5 amperin altına düşerse aküyü korumak için otomatik kapanıyor. sağlam akü şart veya kalın bir yorgan :)

   selamlar
   Tunç

 4. tunc bey gunaydın imrenerek sizi izliyorum.inşallah kısa bir zamanda bende sizin gibi degerlendiririm.bildiginiz gibi sizin arabınızın aynısını aldım camlarını monte ettim. yanlış bir şeyde yapmak istemiyorum .mesala yatak ölçüsü banyo gibi elektrık projesi ,tesısat projesi, teknık konularda bana yardımcı olursanız sevinirim.saygılar selamlar

  1. Umarım hayallerinize kavuşursunuz.
   Yatak için 130 cm’lik bir alan bıraktım. Banyo için 80 x 110 cm’lik bir alan ayırdım. Kablo kanallarını aracın ana iskeletinin içinden yürüterek ihtiyaç duyduğum yerlerden çıkardım. Aracın içinde kaba taslak bir çizim yaparak kabloları, su hortumlarını nerden geçireceğiniz baştan belirleyebilirsiniz ( nasıl olsa bu çizimler sonradan kaplamanın altında kalacak ).
   Ölçüleri sizin ihtiyaçlarınız belirliyor. Herkes kendi kullandığı aletlere göre farklı çözümler üretiyor. Kesin bir plan çizim bulmanız zor.

   Selamlar
   Tunç

cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

benzer yazılar...