San Gimignano, (İtalya)

San Gimignano

Şehir bir tepenin üstünde. Her yerde karavanla park etmeyin tabelası var. Karavan parkı dedikleri yer, şehre 2,5 km mesafede. Ama başka çare yok. Aracı park ettik. Karavan parkının önündeki otobüs durağını kontrol ettik ama, daha otobüse 2 saat var. Yürümeye başladık, arada yoldan geçen araçlara otostop çekiyoruz. Bir araç durdu da paçayı kurtardık :)

Karavan parkından San Gimignano’nun görüntüsü.

 

Şehre girişte, bizi sokak çalgıcıları karşıladı ve neşeli Caz parçaları eşliğinde ilk adımlarımızı attık.

 

Giriş kapısı ve çalgıcılar.

 

 

 

 

 

Çamaşırlar ne kadar temiz kalıyor bilemem ama, çamaşırların süpürdüğü duvarlar ışıl ışıl :)

 

 

 

 

 

 

 

Meydan

 

 

Eğer düşerseniz nerede durursunuz belli değil

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daracık sokaklar. Yine bir sürü kule. Okulundan, sağlık ocağına, yaşayan ve korunan şehirler. Çıkabileceğimiz en yüksek yere çıkıp, Toskana vadisi’sindeki üzüm bağlarını ve zeytin ağaçlarını seyredip, tekrar sokakları arşınlıyoruz.

Surların dışındaki parktan,  surlara bir bakış

 

 

 

 

 

 

 

 

Bazı dükkanlara girip, neler var bakıyoruz. Ardından meydan da sakin bir yemek. Marketten ufak bir alışveriş ve karavana kadar tekrar otostop.

Karavan parkı. Görevli yok,  otomatik ödeme makinaları  ve her yerde,  güvenlik kameraları var.  Ara sıra,  yoldan polis aracı geçiyor. Her şey otomatik

 

Gece

 

Daracık yollardan ve çiftlik evlerinin, üzüm bağlarının arasından geçen yol çok keyifliydi. Şehir 2-3 saatte dolaşılacak kadar küçük. Yemek için birçok seçenek, hediyelik eşya satan ufak tefek mağazalar da var. Yolunuz yakınlardan geçerse mutlaka uğrayın.

Sevgiler….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir