yolgezen.net Yurt içi Geziler Suuçtu Şelalesi (Mustafakemalpaşa-BURSA)

Suuçtu Şelalesi (Mustafakemalpaşa-BURSA)

Suuçtu Şelalesi (Mustafakemalpaşa-BURSA) post thumbnail image

Bursa-Balıkesir yolunda, Mustafakemalpaşa kavşağından girince, ana yola 20km mesafede bulunan bir tabiat parkı. Yol biraz virajlı ve inişli çıkışlı. Tabiat parkı konaklama için düzenlenmemiş. Günübirlik kullanım için planlanmış bir alan, ama karavan ile seyahat etmenin avantajı burada ortaya çıkıyor. Park edecek bir yer buldukmu, gerisi önemli değil :) Ana kapıdan geçtikten sonra bir kafeterya, ardından piknik alanı ve en üstte de büyükçe bir park alanı var. Biz, park alanına yerleşip ardından şelaleyi gezdik. Sabah erken giderseniz, kimse olmadan daha keyifli gezip görme şansınız oluyor. İlerleyen saatlerde kalabalık artıyor. Kafeterya dışında alışveriş imkanı yok. Piknik yapmayı planlayanlar gerekli malzemeleri almadan gelmesin. Sonra ormandan mantar toplamak zorunda kalmayın :)
Ormanın altında yürüyüş yapmak, şelalenin güzel enerjisini hissetmek için, gidilmesi gereken bir yer.

 

Suuçtu şelalesi yaklaşık 38 metre yükseklikten dökülüyor. Sabah 07:30 da şelalede benden başka kimse yok :)

 

Günün ilerleyen saatlerinde gittikçe kalabalık olmaya başlıyor.

 

 

 

Kim kime destek oluyor belli değil. Ağaç mı kayayı tutuyor, kaya mı ağacı?

 

 

 

Pafi görev başında.

 

Ormanda dolaşmaktan çok keyif aldı, ama hep tetikte etrafı inceliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sevgiler…

10 thoughts on “Suuçtu Şelalesi (Mustafakemalpaşa-BURSA)”

 1. Şelaleye karşı tarafından bakarken sol tarafında kalan piknik alanından şelalenin üst tarafına çıkmak için yol var. Mutlaka çıkın ve ilerleyin. Onlarca mini şelaleyi, suyun kayalarda oluşturduğu güzellikleri ağzınız açık seyredin.
  Not: Doğada geride bıraktığınız sadece ayak iziniz olsun.

  1. Merhaba,
   Bilgi için teşekkürler. Yanımızda küçük boyutlu köpek olunca tırmanma işleri bize biraz zor . Ama yine de bir sonra ki ziyaretimizde bir deneyeceğiz.

   Sevgiler

 2. Doğrusu ben de gelecek hafta oralara gideceğim. Yolumun üzerinde. Bir gece aracımla konaklamayı düşünüyordum. Fakat bazı yorum yapanlar araç kampına müsade edilmediğinden bahsetmişler. Emin olamadım. Siz geceyi orada geçirdiniz mi? Jandarmanın uğrayıp ceza yazdığından bahsedenler var. Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Sağlıcakla kalın

  1. Merhaba,

   Çadırla konaklayanlar da vardı. Girişte kalacağımızı söyledik ve görevlilerin önerdiği yerde kaldık sorun çıkmadı.

   Selamlar

  1. Karavancılığın en güzel tarafı eskiden pas geçtiğimiz bir çok noktayı artık rahatlıkla ziyaret etmemiz oldu. Size de farklı bir pencere açabildiysek ne mutlu bize :)

   Sevgiler

 3. Henüz görmediğim bu coğrafya parçası hakkında okuduklarım olası bir gezi için şahane bir rehber oldu. Yol alıp gezerken kolayından video çekip yayınlamak yerine emek ile hâlâ yazabilen’lerden olduğunuz için ayrıca teşekkürler.

  1. Merhaba,

   Herşey o kadar hızlı değişiyor ki. Ne görsek yanımıza kâr kalıyor. Umarım görme fırsatı bulduğunuzda bizim kadar keyif alırsınız.
   Bakalım hâlâ yazabilen’lerden olmaya ne kadar devam edeceğiz :)

   Sevgiler

cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

benzer yazılar...