Taraklı, Karagöl Yaylası (Sakarya)

Taraklı, Karagöl Yaylası (Sakarya)

Cumartesi günü bazı işlerimizi hallettik eve dönüyorduk ki,  karavancı dostların haftasonu etkinliğinin fotoğraflarını gördük. Ateşin başında montlarla oturuyorlar, İstanbul’da bırak ateşi mum yaksak dayak yeriz. Karavan’ı  tamamen boşaltmıştık.  10 dk.’lık bir hazırlık ve ardından tekrar yollardayız.  Hesapta,  İtalya seyahati için hazırlanacaktık :)

Biraz navigasyon,  biraz telefon trafiği,  gece 23:15 te yayla dayız.   Saat 01:00’e kadar ateşte ısındık :)

Yaylada sonradan yapılmış bir gölet var. Etraf Sarıçam ve Göknar ağaçları ile çevrili. Birkaç tane Anıt Sarıçam mevcut (ama çok hırpalanmışlar,  daha ne kadar dayanırlar belli değil).

Gölde balık var mı bilmiyorum. Avlanmak yasak olmasına rağmen,  olta atanlar vardı ama tutan görmedim. Rakım 1140 m sıkı giyinin. Malzeme almadan gelirseniz seyyar manav gün içinde uğruyor,  domates 1,5 TL  (İstanbul’dan ucuz). Yayladan erken ayrılın Taraklı’yı gezmeyi unutmayın. Çok güzel eski evler var. Harika kuru fasulye aldık. Kaşıkçı Sabri Usta’yı bulursanız sohbet edin (verilen emeği görünce pazarlık etmeyin 2 kaşık alın :) )

Geri döndük hava sıcak, şehir kalabalık, ne işimiz var burada?  OF   ki   OF……..

Oh kemiklerimiz ısındı :)
Çemberi tamamlamaya az kaldı

 

Duyan gelmiş :)

 

Bu gün biraz sıcak olacak galiba

 

Ekip azaldı, işi olanlar evine

 

 

Sevgiler…

ylgzn

2016 yılında kendi karavanımızı yaptık. 2017 yılından itibaren de tam zamanlı olarak karavanda yaşıyoruz. Karavanın yapım aşamalarını ve gezdiğimiz yerleri konuya ilgi duyan insanlarla paylaşmak için yolgezen.net blog sayfasını oluşturduk. Herkesin hayallerine ulaşması dileğiyle. ylgzn

2 Yorumlar

  1. İtalya seyahati için vize ve diğer çalışma bilgilerini bekliyoruz.

    1. Vize için istediğimiz süreyi alamadık. Kısa bir Yunanistan turu atacağız. Bir kaç güne tekrar yollardayız :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.