Tarsus (Mersin)

Anadolu’da bulunan en eski yerleşimlerden biri. Eski ile yeni fazla iç içe geçmiş durumda. Şehre girişte bir gemi karşılıyor sizi. Tarsus’luların ev sahipliğinde son anda hurda olmaktan kurtulan Nusret Mayın Gemisi, korumak için nice badireler atlattığı Çanakkale’den çok uzaklarda.

Nusret Mayın Gemisi (Çanakkale Gazisi)

Arkeoloji müzesi, St. Paul Kuyusu, St. Paul Manastırı, Kleopatra Kapısı ve Eski Tarsus evleri ufak bir turda karşınıza ilk çıkacaklardan.

St. Paul Kuyusu
St. Paul Kuyusu
Tarsus evleri.
Pişmiş topraktan Lahit ler
St Paul Kilise si
St. Paul Kilise si

Humus yenmesi gereken olmazsa olmazlardan (porsiyonu 15 TL). Kerebiç tatlısını da mutlaka denemelisiniz. Şehirden sıkılanlara, biraz serinlik arayanlara;  alternatif,  deniz kıyısında değil.  Karanın içlerinde. Berdan Irmağı  bendlerinin çevresindeki piknik alanı,  suyun sesi ve serinliği için gidilmesi gereken noktalardan.

Humus menüsü.
Berdan Irmağı Bendi.

Sevgiler.

ylgzn

2016 yılında kendi karavanımızı yaptık. 2017 yılından itibaren de tam zamanlı olarak karavanda yaşıyoruz. Karavanın yapım aşamalarını ve gezdiğimiz yerleri konuya ilgi duyan insanlarla paylaşmak için yolgezen.net blog sayfasını oluşturduk. Herkesin hayallerine ulaşması dileğiyle. ylgzn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.