Ufaktan, ufaktan

Ufaktan ufaktan

Denizli’den sonra ara yollardan çıktık.Geniş yolu bulunca bas gaza, bas gaza, 5 saatte İzmir’deyiz (gaza basmış halimiz 80km olunca anca :) ). İzmir’in içinden doğruca Seferihisar tarafına geçiyoruz . Dostlarla buluşma, bir kaç gün mola. Molanın en güzel tarafı ( arkadaşlar dışında) Seferihisar’ın tepelerinde Asırlık Çam ağaçlarını görmek oldu. Tabi ki geriye kalanları. Bazı arkadaşlar;  bu tepenin verici istasyonu için iyi bir konumda olduğuna karar verip, ancak iki ağacı  sağlam bırakmşlar.

Fırtınadan devrilmesine rağmen dalları ile hayata tutunuyor hala.

 

Dört kişinin sarılabileceği büyüklükte bir gövdeye sahip

 

Molanın ardından,  rota Ören tarafına. Edremit körfezinin soğuk suları, Güney’in hararetini ancak söndürdü. Ören artık eski Ören değil (zaten hiç bir şey eskisi gibi kalmıyor). Her yerde inşaat çalışmaları devam ediyor, sahiller artık sahil değil,  Beach olmuş (Beach; denizle kumsal arasında, 1,5mt koridor bırakılan, çayı fincanda 5 liraya içtiğiniz yerlere deniyor). Ören de Beachler arasında mekik dokuduktan sonra ayrılıyoruz.

Ören.  Lahit’in yeni sahibi

 

Kumsallara çok laf atınca,  Ören gezi  fotoğrafları,  hayvanlar alemi gibi oldu

 

Kumsallar keyif vermese de, deniz bizi boş çevirmedi

 

Rota Sivrice. Assos’u geçtikten 15-16 km sonra, sakin bir sahil ( ne kadar sakin kalır belli değil). Karşınızda Midilli manzarası eşliğinde denize girebilir, kıyıdaki salaş tesislerde veya Beachlerde yemek yiyebilirsiniz. Yerimden kımıldamam diyorsanız karpuz, kavun kamyonetleri ayağınıza geliyor (peynir ve ekmek için yürümeniz gerekli :) ).

Sivrice’ye inişte su takviyesi

 

Suyumuz var. Tenteyide açtık

 

Teknenin arkasında Midilli Adası

 

Sevgiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir