Karavan işleri…

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

10 thoughts on “Karavan işleri…

 1. Merhaba,

  Öncelikle kolay gelsin. Mutfak tezgahını corian dan yaptırdım. dayanıklı ve güzel bir malzeme ama biraz ağır.

  Selamlar

 2. Merhaba ,öncelikle karavanını yapma aşamasında olan biri olarak bu faydalı paylaşımlarınız için teşekkür ederim.
  Ben mutfak tezgahını kendiniz mi yaptınız? Ne malzeme kullandığınızı öğrenmek isterim.

 3. Merhaba,

  Karavanı yapalı 3 sene oldu bazı bilgilerim eskimiş olabilir ama elimden geldiğince yardımcı olurum. Eğer elinizden iş geliyorsa ve sabırla çalışırsanız başarmamanız için hiç bir sebep yok.

  Herşey gönlünüzce olsun
  Sevgiler

 4. Merhabalar
  Sizin yaptıklarınızı okuduktan sonra ( yaklaşık 3_4 ay önce ) bende yapabllirmiyim acaba diye düşündüm yaş da 63 oldu zamanı geldi deyip 17 M3 bir Ducato aldım karamancı bir arkadaşım insanın kendisinin karavan yapamayacağını söylüyor ama ben sizin tecrübeniz den yararlanıp kendim yaparım diye karar verdim. Gerektiğinde sizden tavsiye istememi dilerim hoş karşılaştınız
  Selamlar
  Güneş

 5. Merhaba,

  Yorumunuz için teşekkürler. Birilerine cesaret verdiğimizi duymak ayrıca sevindirici. Şimdi Gürcistan’dayız iletişim işi biraz sorunlu. Ancak mail olarak haberleşebiliriz.
  En kısa zamanda gönlünüze göre bir karavan yapmanız dileğiyle.

  Sevgiler
  Tunç

 6. Selamlar;
  bir süredir bende sizin imalat sürecini takip ediyorum.Ben de bir camper sevdasına tutuldum. Sizden ve sizin gibi becerikli yardım sever paylaşımcılar sayesinde cesaretim arttı bende 17 M3 araç aldım. Marangozluk işlerine yabancı olsam da elim beceriklidir yapabileceğime inanıyorum fakat elektirik tesisatı beni korkutuyor. Sizden ricam bana bu konuda yardımcı olmanız beni yönlendirmeniz vaktiniz müsaitse size mail adresimi veriyorum iletişim bilginizi atarsanız sevinirim iyi günler dilerim.

  Devrim Akar
  devrimakar@yahoo.com.tr
  05337041217

 7. Merhaba,

  Karavanı sürekli kullandiğimiz ve acelemiz olmadığı için hiç fırtınada yola çıkamdık :) Kullandığımız araçlar rahatlıkla 140*-150 km sürate çıkabilecek araçlar. Ama frenlerin bu kadar yüklü bir araçta yüksek süratlerde sorun çıkaracağını düşünüyorum. Biz prensip olarak 80-85 km hızı geçmiyoruz ve günlük maksimum 300 km mesafe katediyoruz. Sabit haldeyken çok sağlam fırtınalar atlattık ama araba devrilmedi :) Palamutbükün’de 90 km civarında fırtınaya yakalandık, hala ayaktayız. 17m3 aracın en büyük avantacı iç hacminin genişliği. Karavanda sürekli yaşıyorsanız basık bir araç özellikle kötü, kapalı havalarda sorun yaratabilir. Tercih sizin her havada yol almak mı ? Yoksa fırtınada keyifle karavanın içinde oturmak mı ?

  Sevgiler

 8. Merhabalar
  Sizi uzun zamandır keyifle okuyorum,Hatta ilk karavanımı yaparken paylaşımlarınız baya işime yaradı.Şu an 13 m3 ducato var ,fakat aklım 17 m3 ‘te ama rüzgar direnci kafama takıldı ,ve sizden fikir almak istedim,13 m3 ile fırtınalarda bile araba sallanıyor ama 100,110 km hızlarda stabil gidebiliyorum tabi camlar kapalıyken, ama 17 m3 için kötü fırtınalı yada çok sert rüzgarlı havalarda 50,60 km hızlara düşüldüğü direksiyon kontrolünün zorlaştığı söyleniyor,baya uzun zaman kullanan birinin fikri önemli benim için,birde pis su giderleri için es koydunuzmu yada ne tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YouTube
Instagram