Ege’ye Doğru

Ege’ye Doğru post thumbnail image

Kaçış

Yeme-içme, gezme derken Adana’da çok kalmışız. Havalar ısınmaya başlayınca hatamızı anladık, bu ısı bize fazla :)

Son sürat ( karavan için 70-80 km) Ege’ye doğru kaçıyoruz. Yaklaşık 3 aydır karavan hayatımız devam ediyor. Başta yaşadığımız bazı acemilikler artık yok. Nerede kalınır, alışveriş nerelerden yapılır, ne yenir, ne içilir artık tecrübe sahibi olduk. Ayrıca, dönerken daha önce severek kaldığımız noktaları tekrar ziyaret edip tanıştığımız İnsanları yeniden görmek de çok hoş.

Karaisalı’dan sonra Tarsus’da bir gecelik mola. Berdan ırmağında yine balık tutmak için denemeler. Yine hüsran. Sabah deli gibi bir yağmur karavana kendimi zor attım. Kahvaltıdan sonra Mersin’e doğru yola çıktık. Salih Abide bir kahve molası biraz sohbet ve ardından Erdemli’de gece molası. Sahilde uzun bir yürüyüş. Sabah karavanda kahvaltı ardından yine yollardayız. Hedef Aydıncık. Silifke de yoğurt aldık (Silifke’nin yoğurdu kalmamış, herşey fabrikasyon olmuş). Aydıncık limanında parkettik. Çay bahçesine gidip çayımızı kahvemizi içtik (çay hala ucuz :) ) Limanda balık denemeleri sonunda oltaya bir balık atladı ama 2-3 m sonra bıraktı. Kös kös karavana döndüm. Artık yola çıkabiliriz :( Aydıncık’tan Bozyazı’ya yaptığımız 30-40 km’lik seyahat kabus oldu. Daracık yollarda slalom yapmaktan canım çıktı. Bozyazı’ya ulaştığımızda 300 km yol yapmış kadar yorgundum. Bir gece mola verdik, sabah ilk iş pazara gittik küçük ama keyifli bir pazar. Buzdolabını fulledik. Hedefte gelirken pas geçtiğimiz Anamur’da ki Alaköprü var. Yol biraz sorunlu ama köprü ve manzara harika. Yolda Dut seraları gördük, yediğiniz turfanda siyah dutlar Anamur’dan geliyor haberiniz olsun. Gece Anamur Limanının yanında konakladık. Yarın yolumuz uzun. Gazipaşa’ya kadar tek solukta gideceğiz, yaklaşık 250 km, Niyetimiz Gazipaşa’da Deniz sezonunu açmak. (Adana ısındı diye yola çıktık ama yolda yediğimiz yağmurun, dolunun haddi hesabı yok, geri mi dönsek ne :) ) Gazipaşa’ya vardık. Denize gireceğiz diyoruz ama rüzgar pek umut vermiyor. Sahilde yürüyüş yaptım Caretta yumurtalarını korumak için kafesler mevcut (kafeslerin yanında da araç izleri). Gazipaşa carettalar için artık bir cennet olmaktan çıkmış. Sabah esinti yok, hava güzel, gaza geldim ben bu denize girerim (girdim) :) Denize girdik 3-4 gün kafayı dinledik. Antalya’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolda yine yağmur,  karavanla mı seyahat ediyoruz, tekneyle mi dolaşıyoruz belli değil, bu kadar su fazla. Antalya’da Tophane de çay, Karaalioğlu parkında yürüryüşün ardından. Kemer’i de bir görelim diyoruz. Kemer’e giderken Konyaaltı Belediyesinin Hobyfest diye bir etkinliğine denk geliyoruz. Offroad gösterileri, eski araç sergileri ve Dans şovu günümüze renk kattı. Antalya Kemer arası Otel, Motel cenneti. Kıyıya yanaşacak yer bulmak bile uğraş gerektiriyor. Kemer’de sakin bir nokta olarak gördüğümüz yer büyük bir disco ya fazla yakınmış sabahı zor ettik :) Ertesi gece daha makul bir noktada konaklayarak Kemer in keyfine vardık. Sabah Denizli yolcusuyuz, artık Akdeniz macerası sonbahara kadar bitiyor.

Anamur, Alaköprü

 

Alaköprü

 

Başucu manzarası

 

Gazipaşa

 

Gazipaşa, gece manzarası

 

Side

 

jack Sparrow’un teknesini bulduk :)

 

Antalya Eski Yat Limanı’nın arkasında plaj

 

Keçi her yerde keçi

 

Antalya Kaleiçi

 

Kaleiçi

 

Üçkapılar

 

 

Kemer park içi

 

Kemer park içi köprüleri

Sevgiler

10 thoughts on “Ege’ye Doğru”

 1. bilgilendiimeniz cok faydalı oldu önden çekişli reno yada pegu (17) satın almayı tercih edicem sagolun iyi günler

 2. kusura bakmayın size danışmak istiyorum. iveco alma aşamasındayım 17m küp çift lastikli tercih edilirmi.bende içini kendim yapmayı düşünüyorum. belki ilerde müsade ederseniz.size danışma ihtiyacım olabilir. şimdiden teşekkürler

  1. İveco sağlam bir araç ama benim tercih etmemem için bazı nedenlerim vardı.
   -Üst kısma doğru çok daralıyor ve baş üstü dolapları için az yer kalıyor.
   -Yatağın arkada olduğu varsayımı ile en fazla 170-175 cm uzunluğunda yatak koyabiliyorsunuz bu da sorun olabilir.
   -Arkadan itişli olduğu için alt kısma atık su depolarını yerleştirmek daha zor
   -Daha ağır; malzeme seçiminde daha dikkatli olmanız gerekiyor.
   -Kullanması biraz dha zor(muş)
   Bilgim dahilinde yardımcı olmaktan mutlu olurum.

   Kolay gelsin

 3. önceden size merhaba deyivereyım. yaptıgınız motokaravanı bütün aşamalarını takıp ettim sizi tebrik ederim.yaptınız izolasyon ısı için yeterli oldumu ?bu veya bezer konularda bilgilendirme yapabilirseniz memnun olurum tesekkürler.

  1. Merhaba,

   Aracımızda klima yok buna rağmen sıcak ile ilgili sorun yaşamadık. Pencere sayısının fazla olmasıda bu konuda yardımcı oluyor. ayrıca karavanda en fazla ısınma veya soğuma aracın ön kısmından oluyor. Parkettiğimiz zaman ön ve yan camlarıda izole etmemiz gerekiyor.

   Selamlar

cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

benzer yazılar...